Jak dojechać na Barbados

Generalnie wiadomym jest że lity na Barbados należy zaliczyć do dwóch kategorii:

  • Loty czarterowy z biurem podróży
  • Loty rejsowe z Londynu (raczej z Heatrow, Amsterdamu, Frankfurtu

Oczywiście można też wykupić rejs wycieczkowy statkiem transatlantyckim (z biura podróży na przykład Thomas Cook), te bowiem obowiązkowo cumują w tych okolicach.

Na Barbados można też śmiało dolecieć samolotem lub statkiem z licznych amerykańskich miast amerykańskich, ale także z Kanady.

Z kolei sama sytuacja jeśli idzie o poruszanie się już po samym Barbadosie jest bardzo dobra, za sprawą głównie drogowych taksówek, potocznie zwanych „ZR”, które bezbłędnie docierają do niemal wszystkich punktów położnych na powierzchni wyspy. Chociaż są i busiki, ale bywa nierzadko, iż małe busiki są zatłoczone, plusem jest jednak fakt iż kierowcy zwykle wybierają bajecznie malownicze trasy wzdłuż wybrzeża lub inne, co tylko przyciąga doń turystów. Autobusy te wyjeżdżają najczęściej z Bridgetown lub z Speightstown na północy Barbadosu.

Generalnie busiki są nader częstym widokiem na Barbados, przede wszystkim za sprawą trzech największych przewoźników (wspomnianego już wyżej ZR, ale jest też Minibus – te dwa są prywatnymi liniami), trzecim przewoźnikiem jest państwowy Barbados Transport Board który jako jedyny ma sztywno ustalone ceny kursów. Kursy oscylują najczęściej w cenie – $1.50 BDS. – (BDS dolar barbadoski – miejscowa waluta).

Dla bardziej wymagających turystów większe hotele oferuję swoje własne autobusy, które zabierają ich regularnie na wycieczki krajoznawcze. Dla samodzielny kuszącą ofertą są wypożyczalnie samochodów, między innymi :

  • Hertz,
  • Avis
  • Europcar.

Jak na taką względnie niewielką wyspę to Barbados ma dość imponującą sieć drogową – 1 600 kilometrów, w tym dróg utwardzonych jest aż 1578 kilometrów !

Barbados nawet posiada własną flotę handlową w liczbie 58 statków, ale to nie powinno nikogo dziwić, wszak Barbados to jest niepodległa i samodzielna wyspa po środku oceanu.

Post A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *